041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

آشنایی با انواع برد های الکترونیکی

امروزه شاهد دستگاه ها و لوازم برقی پیشرفته در بازار هستیم. برد الکترونیکی در لوازم برقی نقش مغز متفکر دستگاه را دارد و تمامی دستورات توسط این قطعه صادر می شود.برد های الکترونیکی انواع مختلفی مانند برد کولر گازی، برد مایکروفر و غیره دارند و هر کدام وظیفه خاص خود را انجام می دهند. در صورتی که برد الکتریکی بسوزد، عملکرد آن دستگاه مختل می شود و حتی احتمال دارد دستگاه به طور کامل از کار بیفتد.

آشنایی با انواع برد های الکترونیکی

انواع برد الکترونیکی

برد الکترونیکی یا قطعه ای الکترونیکی است که بر روی آن مجموعه ای از قطعات الکتریکی از قبیل خازن، مقاومت، ترانزیستور، آی سی و . . . قرار گرفته است . این قطعات با اتصالات ظریفی به یکدیگر متصل شده اند.

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد بر روی برد الکترونیکی قطعات گوناگونی سوار شده اند.

باتری یکی از مهم ترین این قطعات بوده که از وظایف آن فراهم نمودن ولتاژ است. مقاومت یکی از دیگر قطعات مهم روی برد الکترونیکی است که جریان الکتریکی را کنترل و مدیریت می کند.

ترانزیستور قطعه دیگری است که وظیفه تقویت کردن بار الکتریکی را بر عهده دارد. خازن قطعه مهم دیگری است که وظیفه دارد بار الکتریکی را در خود جای دهد.

سوئیچ ها قطعه دیگری هستند که وظیفه دارد عبور جریان در برد را باز یا مسدود نمایند. ال ای دی ها نیز نوعی دیود نوری بوده که جریان را از خود عبور داده و روشن می شوند.

دیود قطعه دیگری است که وظیفه دارد جریان الکتریکی را از یک جهت به جهت دیگر بفرستید یا آن را مسدود کند(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

از کجا دوره های تعمیرات برد را شروع کنیم

بهتر است با دوره های مقدماتی شروع کنید و به تدریج به سوی دوره های پیشرفته تر پیش بروید.

دوره های آموزشی برای تعمیرات برد در آموزشگاه کاسپین، ارائه می شوند. می توانید به عنوان یک مبتدی با دوره های مقدماتی برد الکترونیک آشنا شوید که با اجزای برد، نحوه استفاده از ابزارهای تعمیر و تست بردها، تعویض قطعات، حل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری برد و غیره آشنا خواهید شد.

بعد از گذراندن دوره های مقدماتی، می توانید به سوی دوره های پیشرفته تری که شامل موضوعاتی مانند تعمیر مادربرد، تعمیر دستگاه های تلفن همراه و تعمیر لپتاپ دوره تعمیر لوازم خانگی در تبریز و حتی دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی در تبریز می شود پیش بروید. تمامی این دوره های در آموزشگاه کاسپین در تبریز برگذار می شود(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

آشنایی با انواع برد های الکترونیکی

بازار کار تعمیرات برد در تبریز

همچنین، شرکت‌های مختلفی وجود دارند که از خدمات تعمیرات برد الکترونیکی استفاده می‌کنند، مانند شرکت‌های الکترونیکی، تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی، و شرکت‌های خدمات پس از فروش.

در کنار این، برای کسب و کار خود می‌توانید به عنوان یک تکنسین تعمیرات برد الکترونیک فعالیت کنید و خدمات خود را در قالب کسب و کار شخصی یا ارائه خدمات در شرکت‌های مربوطه، ارائه دهید. برای این کار، به دانش فنی کافی در زمینه تعمیرات برد الکترونیکی و تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار نیاز دارید.

با توجه به افزایش وسایل الکترونیکی و هچنین افزایش قیمت آنها در کشور نیاز به تعمیرات افزایش یافته که طبیعتا درآمد آن نیز افزایش یافته است.شما با توجه به تخصص و نحوه ارتباطتان با مشتری می توانید درآمد بیشتری داشته باشید.برای رسیدن به تخصص لازم شما باید آموزش صحیح و همچنین تلاش ، پشتکار کافی داشته باشین(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

درآمد تغییر بردهای الکترونیکی با توجه به زمینه کاری شما و همچنین میزان تسلط شما بر شغل تعمیرات در زمینه مورد نظرتان می باشد.

چند ویژگی برتر دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

1- استفاده از اساتید دارای تخصص بالا در این زمینه

2- به کاربردن ابزارات و وسایل پیشرفته برای آموزش به شما کارآموزان

3- ارائه مدرک تحت نظر سازمان فنی حرفه ای

4- خدمات رفاهی ار جمله خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی

5- آموزش تعمیر انواع بردها مانند برد کولر گازی و پکیج ، لوازم خانگی و …

آشنایی با انواع برد های الکترونیکی

یادگیری نحوه ایرادیابی برد های الکترونیک در تبریز

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در تبریز مناسب افراد علاقه مند به شناخت نحوه کاربردهای الکترونیکی است. عموماً افرادی که صدمه خرابی یک برد الکترونیکی را دیده اند، به شغل و گذراندن دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی علاقه مند گشته اند(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

دورنمای یک تعمیرکار موفق، فهم طراحی های پیچیده بردهای الکترونیکی است. طراحی‌هایی که روز به روز هوشمند تر از گذشته به بازار عرضه می شوند. بنابراین دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در درجه اول به علاقه و دوم به دانش الکترونیک شما باز می گردد. اگر این دو شرط مهم را دارید می توانید خیلی سریع جذب بازار کار بزرگ تعمیر بردهای الکترونیکی شوید.

بهترین روش یادگیری تعمیرکاری برد الکترونیک

آموزشگاه کاسپین یکی از معتبرترین مراکز آموزشی در حوزه تعمیرات برد الکترونیک در تبریز است. این آموزشگاه با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش تعمیرات برد الکترونیک، بهترین و کامل ترین دوره های آموزشی در این حوزه را ارائه می‌دهد.

آموزشگاه کاسپین دارای مدرسان با تجربه و مجرب در حوزه تعمیرات برد الکترونیک است و از جمله مزیت های آموزشگاه، محیط آموزشی مناسب با تجهیزات پیشرفته و جدید است که برای تدریس به دانشجویان استفاده می‌شود(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

دوره های آموزشی این آموزشگاه شامل تئوری و عملیاتی بوده و دانشجویان پس از پایان دوره تعمیر برد الکترونیکی در تبریز را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و نرم‌افزارهای مورد نیاز به دست می‌آورند.اگر به دنبال یادگیری تعمیرات برد الکترونیک در تبریز هستید، می‌توانید با مراجعه به آموزشگاه کاسپین و شرکت در دوره های آموزشی، از تجربه آموزشی مفیدی بهره مند شوید(آشنایی با انواع برد های الکترونیکی).

آشنایی با انواع برد های الکترونیکی

درباره این مطلب نظر دهید !