041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز از جمله خدمات آموزشی سامسونگ می باشد که در بخش آموزش این مرکز و در کارگا ه های مجهز به کارآموزان ارائه می شود. در این کارگاه ها، تجهیزات و ابزار پیشرفته ای وجود دارد که کارشناسان با تجربه در حوزه ی تعمیرات تلویزیون، با بهره گیری از آنها به آموزش کارآموزان با نوین ترین روش های آموزشی روز دنیا می پردازند.

یکی از اولین مباحث در دوره آموزش تعمیرات تلویزیون در تبریز سامسونگ، شناخت قطعات و بخش های مختلف این دستگاه است. کارآموزان این دوره، اطلاعات جامع و کاملی را در مورد قطعات تلویزیون و نحوه کار آنها به دست می آورند. در حین این دوره آموزشی، محل قرارگیری و روش عملکرد قطعاتی همچون بک لایت، پنل، مقاومت، خازن ها، بردهای الکترونیکی، بلندگوها و … در تلویزیون سامسونگ به کاربران آموزش داده می شود.

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

روش های تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

آشنایی با روش های مختلف تعمیر، یکی دیگر از مواردی است که در دوره آموزش تعمیرات تلویزیون در تبریز سامسونگ گنجانده شده است. در توضیح این مبحث باید گفت که کارآموزان، پس از شناخت قطعات تلویزیون و وظیفه هریک از آنها در دستگاه، راه های مختلف تعمیر و ترمیم این قطعات را به صورت عملی فرا می گیرند. به عنوان مثال، مدرسان نحوه تعمیرات پنل را تدریس کرده و نحوه تعویض این قطعه را آموزش می دهند.
همچنین، کاربران با حضور در کارگاه های پیشرفته، می توانند شاهد تعمیرات تخصصی بردها، ال سی دی، بک لایت و سایر قطعات تلویزیون بوده و نکات لازم را فرا بگیرند. لازم به ذکر است که علاوه بر آموزش های عملی در این بخش از دوره آموزش تعمیرات تلویزیون، جزوه هایی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که حاوی نکات مهم این دوره به صورت تئوری می باشد.

آموزش تعمیر و تعویض پنل تلویزیون سامسونگ

یکی دیگر از سرفصل های آموزش تعمیرات تلویزیون در تبریز، آشنایی با پنل و نحوه ترمیم و تعویض این قطعه است. پیکسل سوختگی، خرابی بک لایت، خرابی  Liquid و آبخوردگی، مشکلات رایجی هستند که پنل را از کار انداخته و یا عملکرد آن را مختل می کنند. آنچه در مورد تعمیرات پنل اهمیت دارد، این است که این قطعه معمولا قابل ترمیم نیست. البته تلاش همکاران ما این است که پنل را ترمیم کرده و تا حد امکان از تعویض آن جلوگیری نمایند.

در این صورت تکنسین ها ولتاژهای ورودی و خروجی را به دقت چک می کنند و فلت ها را نیز با استفاده از ابزار ویژه باز و بسته می نمایند. اما اگر پنل قابل ترمیم نباشد، این قطعه تعویض می شود که البته باید هزینه بالایی برای این کار پرداخت شود. می توانید ماژول بلوتوث را با اندازه گیری ولتاژها در پایه های کانکتور ماژول عیب یابی کنید.در حالی که تلویزیون در حالت استندبای قرار دارد , پایه های 2 , 3 , 8 را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید ولتاژها صحیح هستند. اگر ولتاژی وجود نداشته باشد یا صحیح نباشد , کابل ها و ولتاژ تغذیه از مادربرد را بررسی کنید.

تلویزیون را روشن کرده و پایه های 2 , 3 و 8 , همچنین پایه 1 را از نظر ولتاژهای تغذیه DC اندازه گیری کنید. اگر ولتاژی وجود ندارد یا صحیح نباشد , کابل و ولتاژ تغذیه از مادربرد را بررسی کنید.اکنون پایه های 4 و 5 که سیگنال های بلوتوث هستند را اندازه گیری کنید . اگر ولتاژ در پایه های 4 و 5 وجود نداشته باشد یا در حالت روشن بودن تلویزیون (Power On) صحیح نباشد , مشکل احتمالا ماژول بلوتوث است.(آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز)

سرفصل های دوره تعمیرات تلویزیون

  • بازو بست نمودن انواع تلویزیون
  • تحلیل انواع چیپ ها و آی سی های تلویزیون
  • عیب یابی در شاسی و پنل و برد
  • ولتاژگیری و فرکانس گیری برد
  • تعمیر بخش تغذیه،گیرنده دیجیتال،اسپیکر
  • تعویض پنل تلویزیون
  • آشنایی با قلق های تعمیرات

شناخت ابزار تعمیرات تلوزیون و مانیتور

برای اندازه گیری و تست قطعات الکترونیکی بر روی برد تلوزیون و مانیتور نیاز است که از تجهیزات مناسب استفاده کنیم. آموزش نحوه کار با ابزار‌های تعمیرات تلوزیون و مانیتور در تبریز از سرفصل‌های اصلی است که می‌توان به آشنایی با BGA Machine، نحوه کار با منبع تغذیه، کار با مولتی متر، کار با هیتر وهویه و قلع کش، پمپ باد، شابلون و… اشاره کرد.

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

اهمیت دوره آموزش تعمیرات تلویزیون در تبریز

اگر مشکلی برای تلویزیون‌تان پیش بیاید چه کاری انجام می‌دهید؟ به احتمال زیاد ابتدا خودتان دست به کار شده و کمی با تلویزیون کار می‌کنید. به خصوص اگر مشکل نرم افزاری باشد. ممکن است در اینترنت هم سرچ کنید تا شاید راه حل مشکل تلویزیون را پیدا کنید. بسیاری از افراد اگر راه حل خود را در این مرحله پیدا نکنند، به جای دست به آچار شدن با یک مرکز تعمیراتی تماس می‌گیرند.که البته این عاقلانه‌ترین کار ممکن است.(آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز)

و از آنجا که تقریبا در تمامی خانه‌ها حداقل یک تلویزیون وجود دارد می‌توان حدس زد که تماس‌های بسیار زیادی برای تعمیر تلویزیون با مراکز مختلف گرفته می‌شود.این مساله نشان می‌دهد که بازار کار تعمیرات تلویزیون یک بازار پر رونق است.در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها با رکود و محدودیت‌های خاص خود مواجه هستند، یک تعمیرکار تلویزیون می‌تواند همیشه مشتری داشته باشد. به همین دلیل بسیاری از جوانان و کارجویان به دنبال یادگیری این حرفه هستند. از آنجا که تعمیرات تلویزیون یک کار تخصصی است، یادگیری آن نیاز به آموزش تخصصی دارد.

ورود به بازار کار تعمیرات تلویزیون

اولین و شاید بهترین راه برای ورود به این بازار راه‌اندازی تعمیرگاه لوازم صوتی و تصویری است. با راه‌اندازی یک تعمیرگاه در شهر یا منطقه خود می‌توانید سریعا مشتریان محلی زیادی را پیدا کنید و خدمات خود را به آن‌ها ارائه دهید. تنها مشکلی که این روش دارد این است که نیازمند سرمایه اولیه می‌باشد.این در حالی است که تعداد زیادی از افراد فعال در این حوزه ترجیح می‌دهند بدون سرمایه اولیه یا با سرمایه‌ای اندک کار خود را شروع کنند. از این رو این دسته از افراد بهتر است از روش‌های بعدی استفاده کنند.(آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز)

دومین راه برای ورود به بازار تعمیر تلویزیون استخدام در شرکت‌های خدماتی یا تعمیرگاه‌های بزرگ است. این شرکت‌ها به واسطه سابقه طولانی خود و انجام روش‌های تبلیغاتی، همیشه مشتری دارند. بنابراین شما تقریبا هیچ‌وقت بیکار نخواهید ماند. برخی از این شرکت‌ها تعمیرکاران خود را با حقوق ثابت استخدام می‌کنند و برخی دیگر بخشی از مبلغ هر تعمیر را به عنوان پورسانت از تعمیرکار طلب می‌کنند.

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

بهترین آموزشگاه دوره تعمیرات تلویزیون در تبریز

شما با ثبت نام در مرکز آموزش تعمیر تلویزیون می توانید با عملکرد بخش های مختلف انواع تلویزیون ازجمله تلویزیون سامسونگ آشنا شده و مبانی تعمیرات آن را در تخصصی فرا بگیرید. پس از اتمام دوره آموزش تعمیرات تلویزیون در تبریز ، مدرک معتبری را از آموزشگاه کاسپین مبنی بر پشت سر گذاشتن اصول عیب‌یابی، تست و تعمیرات تخصصی تلویزیون در سطح مبتدی یا پیشرفته دریافت می‌کنید که می‌توانید با آن مدرک در بهترین شرکت‌ها مشغول به کار شوید؛

از همه مهم‌تر می‌توانید از تمامی تجارب و آموخته‌هایی که در دوره‌های آموزشی آموزشگاه کاسپین در تبریز کسب کرده‌اید در کار خود استفاده کنید تا به یکی از بهترین تعمیرکاران تلویزیون در محل کار خود تبدیل شود.

آموزش تعمیر تلویزیون سامسونگ در تبریز

مدرک دوره تعمیرات تلویزیون در تبریز

پس از گذراندن دوره تعمیرات تلویزیون در تبریز شما مدرک معتبر بین المللی و دو زبانه را دریافت میکند که تحت نظر سازمان فنی حرفه ای است.و شما به راحتی در سازمان های دولتی و خصوصی مشغول به کار میشوید چراکه تعمیرات تلویزیون یکی از پر درآمد ترین شغل ها در ایران است.

درباره این مطلب نظر دهید !