041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

استخدام تکنسین داروخانه در تبریز

استخدام تکنسین داروخانه در تبریز، یک فرصت شغلی جذاب برای علاقه‌مندان به صنعت دارو و سلامتی محسوب می‌شود. آموزشگاه کاسپین تبریز با دوره‌های آموزشی متنوع و کارآمد، افراد را برای شغل تکنسین داروخانه آماده می‌کند.

در این دوره‌ها، شرکت‌کنندگان با مفاهیم اساسی داروشناسی، تجهیزات داروخانه و فنون مربوط به حفظ و تهیه داروها آشنا می‌شوند. با دریافت مدرک تکنسین داروخانه از آموزشگاه کاسپین تبریز، فرصت‌های شغلی جذابی در داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی در تبریز به دست خواهید داشت.

[lwptoc]

یکی از نگرانی های بزرگ علاقه مندان این است که برای کار در داروخانه چه مدارکی لازم است ؟ آیا در صورت مرتبط نبودن رشته تحصیلی سابق، می توان در این دوره ها شرکت کرد؟ آیا بازار کار چنین افرادی را می پذیرد؟ خوشبختانه رشته تکنسین داروخانه، نیاز به مدرک خاصی نداشته و تحصیل در دانشگاه را نمی طلبد.

تنها طی کردن دوره تکنسین داروخانه و یادگیری مهارت های لازم که در ادامه به آنها می پردازیم، برای ورود به بازار کار استخدام تکنسین داروخانه در تبریز کافی است(استخدام تکنسین داروخانه در تبریز).

استخدام تکنسین داروخانه در تبریز

استخدام تکنسین داروخانه در تبریز

با توجه به  اینکه ، تکنسین های داروخانه باید در کار خود دقت زیادی داشته باشند بنابراین، در هنگام استخدامشان نیز باید نکات زیادی را در نظر بگیرند تا  تا همه ملزم به رعایت آنها بشوند. در زمان استخدام تکنسین داروخانه باید به دو مورد زیر توجه کرد:

  • مهارت های فردی:تکنسین داروخانه ، باید به مهارت های فردی زیر را در حد عالی داشته باشد:
  • فعالانه گوش دادن: این مهارت به تکنسین ها کمک می کند تا درخواست های مشتریان و دستورالعل های خاص پزشکی را درک کنند.
  • درست صحبت کردن و انتخاب صحیح کلمات : این مهارت، برای انتقال اطلاعات دارویی و ارتباط با مشتری ها و پزشکان ضروری است.
  • دقت و توجه بالا: این مهارت در هنگام نوشتن برچسب های دارویی، کارایی داشته وخود را نشان میدهد.
  • صحیح خواندن: تکنسین باید این توانایی را داشته باشند که اصطلاحات دارویی را شناخته و نسخه ها را به درستی بخواند.

مهارت های نرم افزاری:تکنسین های داروخانه باید بر زبان انگلیسی و  مجموعه نرم افزارهای آفیس تسلط کافی داشته باشند.

همچنین، این تکنسین ها باید گواهینامه های معتبر و سابقه و تجربه کاری مفیدی نیز داشته باشند و از عهده انجام محاسباتی مانند تعیین دوز های دارویی برآیند تا بتوانند در داروخانه ها مشغول به کار شوند(استخدام تکنسین داروخانه در تبریز).

استخدام تکنسین داروخانه در تبریز

تکنسین داروخانه و بازار کار آن

تکنسین داروخانه و بازار کار آن بسیار ربط به مهارت های افراد آموزش دیده دارد؛ اما خبر خوش این است که با توجه به افزایش تقاضا داروخانه ها برای استخدام افراد متخصص و ماهر به عنوان تکنسین داروخانه،می توانید به راحتی با یک مدرک معتبر و داشتن مهارت لازم در یک داروخانه به صورت پاره وقت یا تمام وقت استخدام شوید(دوره تکنسین داروخانه در تبریز).

بازار کار این شغل در زمینه های مختلف و در شهرهای متنوع بسیار داغ است. همانطور که گفته شد به علت تقاضای بسیار زیاد مردم برای دریافت دارو، داروخانه های زیادی در سطح کشور قصد دارند که افراد ماهری را برای نسخه خوانی، نسخه پیچی و دادن اطلاعات لازم به مشتریان استخدام کنند(استخدام تکنسین داروخانه در تبریز).

دوره تکنسین داروخانه چیست؟

رشته ای تحت عنوان نسخه خوانی و یا دستیاری داروخانه در دانشگاه ها آموزش داده نمی شود. بنابراین علاقه مندان به یادگیری نسخه خوانی و دستیاری داروخانه یا تکنسین داروخانه می بایست در دوره های تکنسین داروخانه ثبت نام نموده و در صورت کسب نمره قبولی مدرک مربوطه را دریافت نمایند.

سوال اصلی این است که دوره تکنسین داروخانه چیست؟ دوره ای تحت عنوان دوره تکنسین داروخانه در مراکز معتبری نظیر آموزشگاه کاسپین در تبریزدر دو گروه مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود(استخدام تکنسین داروخانه در تبریز).

متقاضیان و علاقه مندان پس از شرکت در دوره های آموزشی تکنسین  داروخانه می توانند در دوره های تکنسین داروخانه پیشرفته به دو صورت حضوری و مجازی شرکت کرده و مدرک معتبر دریافت نمایند. به طور کلی شرکت در این دوره برای عموم مردم آزاد است و جهت شرکت در این دوره به دو صورت مجازی و حضوری، محدودیت سنی و تحصیلی ندارد.

آموزشگاه کاسپین تبریز

نیاز شغلی تکنسین داروخانه یا نسخه خوان در کشور

اکثر تکنسین‌های داروخانه در داروخانه‌های خرده‌فروشی کار می‌کنند. مابقی نیز یا در بیمارستان یا به عنوان پرستار خانگی و آسایشگاه فعالند. برآورد شده که تقریبا ۱۲۰۰۰ داروخانه در کشور فعالیت می‌کنند؛ حدود ۱۰ درصد داروخانه‌ها، داروخانه دولتی (داروخانه‌های دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، نهادهای نظامی و …) و مابقی خصوصی هستند(استخدام تکنسین داروخانه در تبریز).

بسته به وسعت داروخانه، تعداد شیفت‌ها و حجم کاری، به ازای هر داروخانه حداقل دو تا سه نسخه خوان الزامی به نظر می‌رسد؛ پس وجود حداقل ۲۴ تا ۳۶ هزار تکنسین داروخانه‌ای در کشور لازم است. با احتساب موقعیت شغلی داروخانه بیمارستانی (تقریبا ۱۰۰۰ بیمارستان) این رقم به حداقل ۲۶ تا ۳۹ هزار تکنسین داروخانه می‌رسد.

پژوهش‌ها نشان داده نسبت تعداد داروخانه به جمعیت در ایران، از میانگین جهانی خیلی کمتر است (تقریبا نصف جهان است) و باید این اختلاف کم شود. پیش‌بینی می‌شود تعداد داروخانه‌ها تا ۵ سال آتی به ۱۴۰۰۰ برسد.

افزایش حداقل ۲۰۰۰ تایی تعداد داروخانه‌ها معادل ۴ تا ۶ هزار فرصت شغلی جدید طی پنج سال برای تکنسین‌های داروخانه است؛ یعنی به طور میانگین سالی ۱۰۰۰ فرصت کاری نو.

دانلود باکس
درباره این مطلب نظر دهید !