041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

استخدام گوینده در تبریز

حرفه ای شدن در هر زمینه ای نیازمند تلاش و پشتکار است، و اگر در حرفه گویندگی فعالیت دارید، باید برای بهتر یا بهترین شدن، چند مورد را در نظر بگیرید، اول اینکه حنجره خود را با تمرین و مراقبت تقویت کنید، با تمرین تنفس درست که با بالا رفتن کیفیت صدا رابطه مستقیم دارد به نفس گیری خود کمک کنید(استخدام گوینده در تبریز).

بعد از تمرین کردنِ تقویت و پرورش صدا ، باید تمرین‌های پُرحجم کردن صدا را انجام دهید، به شکلی که صدایتان دچار گرفتگی نشود و عمق پیدا کند، و در نهایت با ورزش دادنِ به عضلات حنجره  صدایتان را قوی کنید. تمامی این موارد در سایت چکاوا به شکل مفصل توضیه داده شده است.

اگر رویای گوینده شدن را درسر می‌پرورانید باید برای بهتر شدن در این زمینه صدایتان را تقویت کنید. حرفه‌ای شدن در هر کاری نیازمند تمرین است. گویندگی نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما برای یک اجرای ایده‌‌آل حتی با وجود تجربه کافی نیز به تمرین و تقویت صدا نیازمندید(استخدام گوینده در تبریز).

استخدام گوینده در تبریز

گویندگی چیست؟

گویندگی و فن بیان نوعی هنر به حساب می‌آید. هنر این که شما بتوانید به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کنید و در اصل توجه آنها را به سخنان خود معطوف کنید. زمانی که شما شروع به ارتباط گرفتن با کسی می کنید، در واقع در تلاش هستید تا آنچه که در ذهن خود دارید به واضح ترین و بهترین شکل ممکن به او انتقال دهید(استخدام گوینده در تبریز).

مهارت لازم برام استخدام گویندگی

برای استخدام به عنوان یک گوینده، اولین مرحله می‌تواند شرکت در دوره فن بیان در تبریز باشد. در این دوره، شما می‌توانید مهارت‌های گویندگی و فن بیان خود را بهبود بخشید و آموزش‌های حرفه‌ای در این زمینه دریافت کنید. این دوره در اموزشگاه کاسپین به شما کمک خواهد کرد تا:

 1. مهارت‌های صحیح تلفظ و ادای کلمات را بهبود بخشید و در صحبت کردن با دقت و وضوح صحبت کنید.
 2. قدرت بیان خود را ارتقا دهید و توانایی جذب و تاثیرگذاری بر مخاطبان را بهبود ببخشید.
 3. نحوه کنترل تنفس و صدا را یاد بگیرید و با استفاده از تکنیک‌های صحیح، صدای قدرتمند و هنرمندانه داشته باشید.
 4. مهارت‌های سخنرانی را پیشرفت داده و در ارائه‌ها و سخنرانی‌ها بهترین عملکرد را ارائه دهید.
 5. درک بهتری از اصول و تکنیک‌های گویندگی و فن بیان پیدا کنید و از آنها در موقعیت‌های مختلف بهره‌برداری کنید.

با شرکت در دوره فن بیان در آموزشگاه کاسپین در تبریز، شما می‌توانید مهارت‌های لازم برای یک گوینده حرفه‌ای را به دست آورده و به احتمال زیاد فرصت‌های شغلی مناسب در این حوزه را برای خود ایجاد کنید(استخدام گوینده در تبریز).

استخدام گوینده در تبریز

تمرین برای تقویت حنجره

حنجره‌ی قوى و صداى قوى چیست؟

صدای قوی، صداى بلند یا توان فریاد زدن نیست بلکه حنجره و صدایى است که داراى بنیه‌ای بالا و قدرتى‌است.یعنی بعد از اجراى یک برنامه، توانایى خود را از دست ندهد و به‌اصطلاح «زود نگیرد»(استخدام گوینده در تبریز).

تنفس صحیح

یکی از ابتدایی‌ترین اصول تربیت صدا برای گویندگی تمرین تنفس صحیح است. بالا رفتن کیفیت صدا، رابطه مستقیم با کیفیت تنفس دارد. تنفس صحیح و اصولی صدا را دل‌نشین‌تر می‌کند. همانطور که می‌دانید تارهاى صوتى که صدا تولید می‌کنند، در واقع عضله‌های کوچکی ‌هستند(استخدام گوینده در تبریز).

نکاتی که هنگام تمرین باید رعایت کنید

 • اگر هنگام تمرین، با بالا بردن پرده‌ها گلویتان دچار خارش، سوزش یا سرفه شد، مطمئنا عجله کرده‌اید!
 • در چنین مواقعی به پرده قبلى بازگردید و دوباره تکرار کنید.
 • اگر شدت سوزش و سرفه بالاست، تمرین را براى لحظاتی متوقف کنید.
 • هرگز در پر کردن ریه‌ها از هوا عجله نکنید.
 • ابتدا شکم و پس از آن سینه را از هوا پر کنید دقت کنید بسیار آهسته این کار را انجام دهید.
 • سپس تا جایى که می‌توانید شکم و سینه‌تان را از هوا پر کنید.
 • سعی کنید پرده‌های پایین را در فضاى بسته و پرده‌های بالا را در فضای باز مانند کوه و دشت تمرین کنید.
 • اگر بتوانید تمرین پرده‌های بالا را بعد از یک برنامه کوهنوردی قرار دهید، بسیار مفید خواهد بود، زیرا کوه‌نوردی ظرفیت هوایى شش‌ها را افزایش می‌دهد.
 • این تمرین را حداقل یک تا دو ماه به‌صورت پیوسته انجام دهید، تا صدایتان صاف شود و به اصطلاح از حالت نخراشیدگی خارج شود.

استخدام گوینده در تبریز

درآمد و مزایای شغل دوره فن بیان در تبریز

امروزه بیشتر افرادی که به گویندگی علاقه دارند؛ این حرفه را در دنیای مجازی آغاز کرده‌اند. طبیعتاً به دلیل حضور مداوم افراد در فضای مجازی و فعالیت بیشتر کسب‌وکارها و شرکت‌ها در این فضا، اهمیت شغل گویندگی فضای مجازی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند؛ اگر فن بیان قوی داشته باشند و اصول سخنرانی را به بهترین شکل اجرا کنند؛ قطعاً به درآمد بالایی می‌رسند.

فعالیت در حوزه گویندگی مجازی، مزایای بسیار خوبی را برای افراد به همراه خواهد داشت. این دسته از افراد، هیچ نیازی به استخدام دولتی نخواهند داشت و می‌‌توانند برای بیشتر شرکت‌ها و کسب‌وکارها کار کنند. همچنین امکان دورکاری برای بیشتر افراد وجود دارد. آن‌ها می‌توانند در خانه خود بنشینند و با خواندن محتوای کارفرما و ضبط آن، درآمد خوبی کسب کنند.

یکی دیگر از مزایای شغل گویندگی مجازی این است که افراد می‌توانند دوره آموزشی ضبط کنند و از این طریق هم درآمد خوبی کسب کنند. همان‌طور که می‌دانید؛ امروزه تعداد دوره‌های آموزشی زیاد شده‌اند؛ بنابراین هرچه فن بیان و قدرت سخنرانی افراد بیشتر باشد؛ قطعاً دوره آموزشی آن‌ها محبوبیت و فروش بیشتری پیدا می‌کند(آموزش دوره فن بیان در تبریز).

درآمد گویندگی مجازی بسیار خوب است؛ اما مقدار آن بستگی به محبوبیت برند افراد و کیفیت سخنرانی آن‌ها دارد؛ یعنی هرچه فن بیان و سخنرانی آن‌ها قوی‌تر باشد؛ درآمد آن‌ها به همان نسبت بیشتر می‌شود(استخدام گوینده در تبریز).

دوره فن بیان در آموزشگاه کاسپین

آموزش دوره فن بیان در تبریز، آموزشگاه کاسپین یکی از برترین دوره‌های این آموزشگاه است. در این دوره، شرکت‌کنندگان با استفاده از تکنیک‌ها و تمرینات متنوع، مهارت‌های گویندگی خود را بهبود می‌بخشند. در طول دوره، موارد زیر به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود:

 1. آموزش تکنیک‌های صحیح تلفظ و ادای کلمات: در این دوره، شرکت‌کنندگان با استفاده از تمرینات تلفظ و ادای کلمات، مهارت‌های خود در این زمینه را بهبود می‌بخشند. این شامل تمرینات تلفظ صحیح حروف و صداها، تمرینات تلفظ کلمات و جملات، و بهبود ادای کلمات است.
 2. توانایی کنترل تنفس و صدا: در این دوره، به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود که چگونه تنفس صحیح را کنترل کرده و صدایی قدرتمند و متناسب با موضوع را ایجاد کنند. همچنین، تمریناتی برای بهبود صدای گوینده انجام می‌شود(استخدام گوینده در تبریز).
 3. ارتقاء قدرت بیان و انتقال احساسات: در این دوره، شرکت‌کنندگان آموزش می‌بینند که چگونه قدرت بیان خود را ارتقا داده و احساسات و ایده‌های خود را به خوبی به مخاطبان منتقل کنند. تمریناتی برای بهبود نحوه بیان و انتقال احساسات انجام می‌شود.
 4. مهارت‌های سخنوری و سخنرانی: در این دوره، به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود که چگونه در سخنوری و سخنرانی‌ها بهترین عملکرد را ارائه دهند(استخدام گوینده در تبریز).

استخدام گوینده در تبریز

درباره این مطلب نظر دهید !