041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

افزایش سرعت سایت های وردپرسی

بسیاری از مواقع، تازه کاران تصور می کنند چون سرعت سایت وردپرس آنها روی کامپیوتر شخصی شان کند به نظر نمی رسد، پس حتما مشکلی از این بابت وجود ندارد. از آن جایی که شما به طور مداوم از سایت خود بازدید می کنید، مرورگر تمام داده ها را در حافظه پنهان ذخیره می کند و سرعت اصلی سایت وردپرسی آنها مشخص نمی شود(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

 اما کاربری که برای اولین به سایت شما وارد می شود، در صورتی که از سرعت راضی نباشد سایت را ترک خواهد کرد. حال اگر تمایل دارید سرعت سایت وردپرس خود را ارتقا ببخشید باید بدانید که شما تنها نیستید! افزایش سرعت سایت وردپرس سبب بهینه سازی تجربه کاربران و افزایش بازدید های صفحات وب سایت شده و در سئوی سایت نیز به شما کمک می کند.

افزایش سرعت سایت های وردپرسی

انواع سایت وردپرس

پیش از این که به این نکات بپردازیم، باید بدانید که تمام سایت های وردپرسی یکسان نیستند. به همین دلیل، بسیاری از کاربران در این زمینه مشکلات زیادی دارند. شما نمی تواند تمام مشکلات را با یک کلید حل نمایید. ما این سایت ها را تحت عنوان استاتیک و داینامیک طبقه بندی می کنیم(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

سایت های استاتیک (ثابت)

این دسته از وب سایت ها، به طور کلی شامل وبلاگ ها، سایت کسب و کار های کوچک، سایت های عکاسی، سایت ها شخصی، سایت خبری غیر مشهور و غیره می باشد. منظور از استاتیک، سایت هایی است که به طور دائم در حال تغییر نباشند(آموزش دوره طراحی سایت در تبریز).

یک سایت استاتیک، حداکثر دو یا سه مرتبه در روز تغییر می کند. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که سایت های استاتیک می توانند به بسیاری از درخواست های ارسال شده توسط کاربران، از حافظه پنهان خود پاسخ دهند؛ بدین ترتیب، سایت نیاز نخواهد داشت برای هر درخواست به پایگاه داده مراجعه کند و این کار سرعت سایت را بسیار بالا خواهد برد.

سایت های داینامیک (متغیر)

از سوی دیگر، سایت هایی نظیر، فروشگاه های آنلاین، انجمن ها، سایت های دارای عضویت و سامانه های مدیریت یادگیری، همگی از نوع داینامیک یا متغیر هستند؛ یعنی داده های این سایت های وردپرسی به طور متداول در حال تغییر است. بنابراین، تمام درخواست ها نمی توانند از حافظه پنهان پاسخ داده شوند و به منابع مضاعف و پایگاه های داده نیاز دارند.

 این گونه سایت ها، معمولا تعداد زیادی بازدیدکننده به صورت همزمان دارند و این بازدیدکننده ها، به طور عمده نیازمند انفعال با یکدیگر هستند. این در حالی است که در سایت های استاتیک، بازدیدکننده ۵ تا ۱۰ دقیقه در سایت به جست و جو برای موضوع مد نظر خود می پردازد و سپس خارج می شود(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

نحوه ی افزایش سرعت سایت وردپرسی

یک سرعت خوب برای بارگیری صفحات، حدود دو ثانیه است. البته هر چه از این مقدار بکاهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. توجه داشته باشید که شاید این نکات به تنهایی تأثیر چندانی در این امر نداشته باشند، اما کاهش چند میلی ثانیه از هر قسمت، در مجموع باعث کاهش یک ثانیه کامل و حتی بیشتر از زمان بارگیری صفحات شما خواهد شد.

1- از هاست با عملکرد ممتاز استفاده کنید

شرکت خدمات دهنده هاست شما، در عملکرد سایت نقش بسزایی دارد. یک سرویس دهنده خوب همواره به بهینه سازی سایت و عملکرد آن فکر می کند. اگرچه، در هاست اشتراکی شما مجبور به تقسیم منابع مصرفی با سایر مستأجران آن هاست می باشید. از این رو، در صورتی که یکی از این مستأجران، با ترافیک بالایی در سایت خود مواجه باشید، در عملکرد تمام سرور و در نتیجه سایت شما تأثیر خواهد گذاشت(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

2- برای وردپرس افزونه کش (Cache)  نصب کنید

صفحات وردپرس از نوع داینامیک می باشند. این بدین معناست که هر زمان فردی از سایت بازدید کند، صفحه از نو ساخته می‌شود. به منظور ساخته شدن این صفحات، وردپرس طی فرآیندی، اطلاعات لازم را از پایگاه های داده به دست می‌آورد، آن ها را کنار یکدیگر می‌گذارد و برای کاربر به نمایش می‌گذارد. این فرآیند مراحل زیادی دارد و به ویژه در زمانی که به طور همزمان کاربران زیادی از سایت شما بازدید می‌کنند(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

3- تصاویر را برای سریع تر شدن سایت وردپرس بهینه سازی کنید

تصاویر به محتوای شما جان می‌بخشند و کاربران را درگیر مطالب می‌کنند. پژوهشگران دریافته اند که تصاویر رنگی تا ۸۰ درصد بیشتر افراد را مجاب به خواندن مطلب می کنند. با این وجود، اگر تصاویر خود را بهینه سازی نکرده باشید، آسیب آن ها بیشتر از سودشان خواهد بود.

افزایش سرعت سایت های وردپرسی

4- سایت وردپرس خود را همواره به روز نگه دارید

به عنوان یک پروژه منبع باز، وردپرس به صورت مداوم به روز رسانی می شود و با هر به روز رسانی، نه تنها قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شود، بله باگ ها و مشکلات امنیتی آن نیز برطرف می شوند. توجه کنید که علاوه بر خود سایت، قالب ها و افزایه ها نیز به روز رسانی می شوند(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

۵- بخش نظرات را به صورت مجزا صفحه بندی کنید

در صورتی که سایتتان بازدید های زیادی دارد، احتمالا نظرات بسیاری هم برای نمایش گذاشتن در هر صفحه وجود خواهد داشت. اگرچه این موضوع نشان دهنده کاربران فعال است اما شدیدا سرعت بارگیری صفحات سایت را مورد تأثیر قرار می دهد(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

6- از بارگذاری مستقیم فایل های چند رسانه در وردپرس بپرهیزید

اگرچه امکان بارگذاری مستقیم فایل های صوتی و ویدیویی در وردپرس وجود دارد و وجود این فایل های چند رسانه‌ای در سئوی سایت شما تأثیر مثبتی دارد اما از طرف دیگر این کار فشار مضاعفی روی هاست شما خواهد داشت. در نتیجه سرعت سایت شدیدا کاهش می‌یابد(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

7قالب وردپرس شما اهمیت دارد

همه ما قالب های جدید وردپرس را دوست داریم اما نباید اجازه دهیم زرق و برق و تجملات این قالب ها ما را از هدف اصلی باز دارند. بسیاری از این قالب ها، در عین زیبایی، کدنویسی ضعیفی دارند و عملکرد سایت را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. تقریبا هر چیز کوچکی در این قالب ها به نحوی در سرعت سایت اثر دارد. هنگام انتخاب قالب برای سایت خود، به این دو نکته توجه داشته باشید:

  • قالب سایتی که تنها دارای ویژگی هایی است که برای شما قابل استفاده هستند.
  • قالب سایتی که ویژگی های بسیاری دارد اما امکان غیر فعال کردن ویژگی های غیر قابل استفاده نیز وجود دارد.

معمولا انتخاب بهتر این است که از قالب های ساده تر استفاده کنید و از ویژگی های غیر ضرور دور بمانید زیرا همیشه امکان اضافه کردن این ویژگی ها به کمک افزایه وجود دارند.

8کدنویسی سایت را بهبود بخشید

در ساختار وب سایت از کد های مختلفی نظیر HTML، CSS، جاوا اسکریپت و غیره استفاده شده است. در نتیجه، بخش اعظم صفحات سایت را همین کد ها تشکیل داده اند. بنابراین، یکی از راهکار های بسیار مهم برای افزایش سرعت سایت بهینه سازی این کدهاست.

 برای مثال می توانید حجم کدهای HTML و CSS صفحه را کاهش دهید و یا در بارگیری کدهای جاوا اسکریپت تأخیر بیندازید (در این راهبرد، بارگیری کدهای جاوا اسکریپت پس از این که کاربر، به صورت کامل به صفحه وارد شد صورت می گیرد.)البته، بسیاری از افراد از دانش و تخصص کافی برای انجام این امور برخوردار نمی باشند؛ بنابراین، بهترین راه استفاده از افزایه های سرعت وردپرس است(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

افزایش سرعت سایت های وردپرسی

اهمیت یادگیری دوره طراحی سایت وسئو

دوره طراحی سایت و سئو در تبریز اهمیت زیادی دارد و می‌تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک طراح وب‌سایت، مهارت‌های لازم را برای ایجاد وب‌سایت‌های بهینه و قابل دسترسی برای موتورهای جستجو، کسب کنید(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

    افزایش برداشت از سایت: با یادگیری تکنیک‌های سئو، می‌توانید بهینه‌سازی‌های لازم را در وب‌سایت خود انجام دهید و در نتیجه برداشت بیشتری از سایت خود داشته باشید. این موضوع باعث افزایش بازدید کنندگان وب‌سایت و در نهایت افزایش فروش و سود شما خواهد شد.

    افزایش قابلیت دسترسی وب‌سایت: با اعمال تکنیک‌های سئو در وب‌سایت، آن را به صورت بهینه برای موتورهای جستجو قرار می‌دهید و در نتیجه، به راحتی قابل دسترسی تر می‌شود. این موضوع باعث بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو می‌شود و در نتیجه برداشت بیشتری برای سایت شما به دست می‌آید.

    بهبود تجربه کاربری: یادگیری تکنیک‌های طراحی وب‌سایت، به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت‌هایی با تجربه کاربری بهتر ایجاد کنید. این موضوع باعث افزایش رضایت کاربران و در نتیجه افزایش بازدید کنندگان سایت خواهد شد(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

بهترین آموزشگاه دوره طراحی سایت در تبریز

آموزشگاه کاسپین یکی از بهترین آموزشگاه‌های در زمینه آموزش طراحی سایت و وردپرس در تبریز است. این آموزشگاه با بیش از 10 سال سابقه‌ی آموزشی در این حوزه و با استفاده از کادری مجرب و متخصص، محیطی مناسب و با کیفیت برای دانش‌آموزان خود فراهم می‌کند.

در آموزشگاه کاسپین دوره‌های آموزشی متنوعی در زمینه طراحی سایت و وردپرس برگزار می‌شود که شامل آموزش HTML، CSS، JavaScript، jQuery، Bootstrap، PHP، MySQL، WordPress، SEO و … می‌باشد. این دوره‌ها برای همه‌ی سطوح کاربری، از مبتدی تا پیشرفته، مناسب هستند و برای افرادی که قصد دارند در حوزه طراحی و توسعه وب و وب‌سایت‌ها فعالیت کنند، بسیار مفید واقع می‌شوند.

مدرسین آموزشگاه کاسپین، افراد با تجربه‌ی کاری و تحصیلی در حوزه‌ی طراحی و توسعه وب هستند و دوره‌های آموزشی را با بهره‌گیری از روش‌های جدید و کاربردی ارائه می‌دهند. همچنین در این آموزشگاه، از ابزارهایی مانند فیلم‌های آموزشی با کیفیت و کاربردی، نرم‌افزارهای اصلی و مورد نیاز برای طراحی و توسعه وب، کتاب‌های جامع و متنوع، و … استفاده می‌شود(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

در نهایت، می‌توان گفت که آموزشگاه کاسپین با بهره‌گیری از تجربه‌ی طولانی و کادر متخصص خود، بهترین گزینه برای دانش‌آموزانی است که قصد دارند در حوزه طراحی و توسعه وب سایت های خود را دارند مفید می باشد(افزایش سرعت سایت های وردپرسی).

افزایش سرعت سایت های وردپرسی

درباره این مطلب نظر دهید !