041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

تفاوت رنگ های برانول

برانول ها یا آنژیوکت ها لوله های قابل انعطافی هستند(تفاوت رنگ های برانول) که توسط یک سوزن کوچک داخل ورید تعبیه می شوند. در ابتدا برانول با سوزن وارد رگ می شود، سپس سوزن خارج شده و قسمت پلاستیکی ظریف داخل رگ باقی می ماند.

آنژیوكت یك محصول چند كاره است كه برای تزریق های مكرر یا طولانی مدت سیاهرگی داروها، خون یا سایر محلولهای تزریقی به تنهایی يا تركیبی از آنها بكار می رود. این محصول برای بی حسی اسپاینال، اپیدورال، كادال و حتی بیوپسی نیز استفاده می شود.

تفاوت رنگ های برانول

1-  نارنجی

آنژیوکت شماره 14 (قطورترین)

2-  طوسی

آنژیوکت شماره 16

جهت ترانسفوزیون خون و در موارد پنوموتوراکس جهت تخلیه هوا در مواقع اورژانسی استفاده می شود.

3-  سبز

آنژیوکت شماره 18

معمولا در اتاق عمل جهت اعمال سنگین برای بیماران استفاده می شود.

4-  صورتی

آنژیوکت شماره 20

در بیشتر موارد جهت سرم تراپی و تزریق داروهای بیمارستانی استفاده می شود.

5-  آبی

آنژیوکت شماره 22

مورد استفاده جهت تزریق دارو.

6-  زرد

آنژیوکت شماره 24

مورد استفاده در کودکان.

7-  بنفش

آنژیوکت شماره 26 (نازکترین)

در رگ گیری نوزادان کاربرد دارد.

تفاوت رنگ های برانول

انواع آنژیو کت

انواع آنژیوکت در حال حاضر برای کاربردهای مختلف در دسترس است و یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان تزریق آنژیوکت به آن توجه داشته باشید اندازه مناسب سوزن است. اندازه سوزن های آنژیوکت بسیار متفاوت می باشد و هرچه شماره آنها کمتر باشد ، سوزن آنژیوکت بزرگ تر خواهد بود. به عنوان یک پرستار جدید ، ممکن است تشخیص سوزن های آنژیوکت های مختلف ، کمی برای شما دشوار باشد ، اما خوشبختانه ، اکثر تولید کنندگان سوزن های آنژیوکت را برای استفاده راحت تر کد گذاری کرده اند.(تفاوت رنگ های برانول)

آنژیوکت وسیله ای کاربردی و تخصصی می باشد که در مراکز تجهیزات پزشکی و داروخانه ها تهیه و توزیع می گردد. این وسیله کوچک و کاربردی انواع مختلفی دارد و ما در این مقاله از نشریه جهان شیمی فیزیک قصد داریم شما را با انواع  و کاربرد آنها بیشتر آشنا کنیم(دوره های کمک های اولیه).

 یادگیری تزریقات در تبریز

کانولا به خودی خود یک لوله کوچک است که به منظور تحویل یا از بین بردن مایعات یا برای جمع آوری نمونه هایی که می تواند برای شناسایی مشکلات احتمالی بیمار بررسی شود ، در بدن قرار می گیرد. آنژیوکت ها بسیار کوچک و بسیار انعطاف پذیر هستند بنابراین می توانند به راحتی وارد یکی از رگ های بدن شما شوند.رایج ترین مکان برای وارد شدن آن ها پشت دست یا بازو می باشد.

هنگامی که کانولا به دقت با روش استریل و دقیق وارد رگ شد و در طول مسیر هیچ مورد دیگری وجود نداشت ، معمولاً می تواند به مدت سه روز در رگ باقی بماند ارائه دهندگان خدمات بهداشتی سالانه حدود ۲۰۰ میلیون کاتتر داخل وریدی محیطی را استفاده می کنند و این امر آنژیوکت را به رایج ترین شکل درمان تبدیل کرده است.با گذراندن دوره های کمک های اولیه در تبریز و در آموزشگاه کاسپین به بهترین نحوه به شما آموزش داده شود.

تفاوت رنگ های برانول

چگونگی استفاده از انواع آنژیوکت

در ابتدا رگ مورد نظر را انتخاب کرده و پس از آن محل را باید با الکل ضدعفونی و تمیز کرد. آنژیوکت به دلیل داشتن سوزن در ورید قرار می گیرد و در قسمت سری آنژیوکت ، کاتتری وجود دارد که به محض ورود سوزن در ورید کاتتر در رگ قرار می گیرد و می ماند و بعد از آنکه اطمینان حاصل شد که کاتتر در جای درستی قرار گرفته است، در نهایت برای تنظیم و ثابت ماندن روی آنها چسب می زنیم.(تفاوت رنگ های برانول)

حال باید سوزن را از کاتتر خارج کنیم و بعد از آن باید رابط ، ست سرم را به آن متصل کرد. این نکته را باید در نظر داشت که قبل از متصل کردن ست سرم باید حتما هوای داخل آن را خارج کنیم  و در زمان لزوم به تزریق دارو باید دریچه روی آنژیوکت باز شود تا دارو تزریق شود و با همین دریچه سرعت تزریق را می توانیم کند یا تند کنیم .

کلاس های کمک های اولیه در تبریز

دوره کمک های اولیه در تبریز در آموزشگاه کاسپین یک دوره آموزشی شامل تمام مهارت های لازم برای کمک های اولیه می باشد.محتوای دوره کاملا منطبق با بازار کار است .این دوره آموزشی توسط پزشک تدریس می شود.دوره به صورت کارگاهی و مهارتی برگزار می گردد.

در انتهای دوره به مهارت جویان گواهینامه قابل استعلام داده می شود. از مزایای آموزشگاه کاسپین قیمت مناسب آن نسبت به سایر موسسات و شرایط پرداخت اقساطی آن است.لازم به ذکر است که مراکز مجتمع آموزشی کاسپین از دسترسی مناسب برخوردارند و نزدیک ایستگاه اتوبوس و BRT قرار دارند.

از امتیازات ممتاز این آموزشگاه این است که مهارت آموزان پس از ثبت نام در یک دوره در صورت نیاز می توانند به صورت رایگان در همان دوره شرکت کنند تا آن مهارت را به صورت کامل فرا بگیرند.

تفاوت رنگ های برانول

بهترین آموزشگاه کمک های اولیه در تبریز

واحدهای آموزشی مختلفی در شهر تبریز برای برگزاری دوره های کمک های اولیه وجود دارند. آموزشگاه کاسپین از جمله این واحدهای آموزشی است که در تبریز فعالیت می کند و به ارائه دوره های کمک های اولیه با کیفیت و استاندارد معتبر می پردازد.

آموزشگاه کاسپین در تبریز علاوه بر ارتقا سطح مهارت های فنی و تخصص های عملی بازارکار، به یادگیری دوره ی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی درتبریز، یکی از این فرصت های بی نظیر است. یک دوره ی تمام عیار در خصوص دوره ی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی که در هر لحظه و زمانی ممکن است به درد ما، اطرافیان و هم نوعانمان بخورد.(تفاوت رنگ های برانول)

درباره این مطلب نظر دهید !