041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

دستیاری دندانپزشک شغلی مناسب خانم ها

دستیاری دندانپزشک، یک شغل مناسب برای خانم‌ها می‌باشد. این حرفه به خانم‌ها امکان می‌دهد در حوزه پزشکی و دندانپزشکی فعالیت کنند و در مراکز درمانی و کلینیک‌ها به عنوان دستیاران حرفه‌ای مشغول به کار شوند. دستیاری دندانپزشک نیازمند آشنایی با تجهیزات پزشکی، توانایی کار در تیم و همکاری با پزشکان و توانایی مدیریت امور اداری است.

با شرکت در دوره آموزشی دستیاری دندانپزشک در آموزشگاه کاسپین تبریز، خانم‌ها می‌توانند مهارت‌های لازم را در این حوزه به دست آورده و به عنوان دستیاران حرفه‌ای و با تجربه در صنعت دندانپزشکی فعالیت کنند.

[lwptoc]

دستیاری دندانپزشک شغلی مناسب خانم ها می باشد که شرح وظایف مشخصی داشته و افرادی که می خواهند به این حوزه کاری وارد شوند، می بایست به وظایفشان به خوبی آشنا باشند تا بتوانند در شغل و حرفه خود به خوبی ظاهر شوند.چنانچه قصد دارید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دستیاری دندانپزشک شغلی مناسب خانم ها

بازار کار حرفه دستیار دندانپزشکی

دستیاری دندانپزشکی یک حرفه ی جذاب با بازار کار خوب مخصوصا در این روزهاست. کافیست یک سر به چندین پیج یا کانال معتبر کاریابی در ارتباط با دندانپزشکی بزنید تا آگهی های روزانه ی نیازمندی و استخدام دستیار دندانپزشک را ببینید. برای یاد گیری این مهارت در دوره دستیاری دندانپزشک در تبریز شرکت کنید

اما شما برای این که در زمان مواجهه با یک فرصت شغلی مناسب با شرایط خودتان، بتوانید اقدام کرده و وارد بازار کار شوید، اول باید مهارت و دانش کافی را برای این کار از قبل داشته باشید. بنابراین اگر علاقه مند به این کار هستید، از همین الان شروع به یادگیری کنید و در دوره های آموزش دستیاری دندانپزشک شرکت کنید.

یادتان باشد داشتن یک مهارت بهتر از نداشتن آن است! زمانی که مهارت و تخصص دارید علاوه بر اینکه همیشه اعتماد به نفس بالایی خواهید داشت، در هر زمان نیز نیاز به تخصص شما وجود داشت باشد می توانید از آن استفاده کنید.

مزیت های شغل دستیار دندانپزشک

 • شغل دستیار دندانپزشک مزیت های بسیاری دارد. این مزایا را میتوان به شرح زیر بیان کرد:
 • انعطاف پذیری: یکی از مواردی که منجر به انعطاف پذیری بالای شغل دستیار دندانپزشک شده است. این موضوع می باشد که افراد میتوانند با توجه به شرایط زندگی ساعات کاری خود را به صورت تمام وقت یا نیمه وقت انتخاب نمایند.
 • تنوع: شغل دستیار دندانپزشک دارای تنوع بالایی می باشد. از موارد متنوع بودن این را شغل میتوان همه کاره بودن و امکان پذیرش و انجام مسولیت های متفاوت دانست.
 • شرایط عالی کار: شغل دستیار دندانپزشک دارای پرستیژ کاری بالایی می باشد. مطب های دندانپزشکی و کلینک های تخصصی دارای شرایط عالی برا کار کردن می باشند.
 • رضایت شخصی: شخصی که در حرفه دستیار دندانپزشک فعالیت می کند با کمک و ارائه خدمات پزشکی به افرادی که به این کمک نیاز دارند کار ارزشمندی انجام داده و احساس رضایت میکنند

آموزشگاه کاسپین تبریز

وظایف دستیار کنار دندانپزشک

 • کمک به دندانپزشک در طی مراحل مختلف درمانی
 • گرفتن و تهیه رادیوگرافی دندان بیمار (اشعه ایکس)
 • پرسش در مورد سابقه پزشکی بیمار و گرفتن فشار خون و نبض بیمار
 • ارائه خدمت به عنوان یک مسئول کنترل عفونت، تهیه پروتکل کنترل عفونت و تهیه و ضدعفونی کردن ابزارها و تجهیزات مورد مصرف دندانپزشک
 • کمک به بیماران در احساس راحتی قبل، حین و بعد از درمان دندانپزشکی
 • ارائه دستورالعملهای مراقبت از دهان و دندان به بیماران پس از جراحی یا سایر روشهای درمانی دندانپزشکی، مانند قرار دادن ماده ترمیمی بر روی دندان (پر کردن دندان)
 • آموزش راهکارهای بهداشت دهان و دندان به بیماران برای حفظ سلامت دهان و دندان آنها (به عنوان مثال، آموزش مسواک زدن صحیح، نحوه استفاده از نخ دندان و مشاوره تغذیه ای)
 • برداشت دندان از دهان بیماران برای مطالعات مربوط به قالب گیری (مدل های دندان)
 • انجام کارهای مدیریت دفتر که اغلب به استفاده از رایانه شخصی نیاز دارند
 • برقراری ارتباط با بیماران و همراهان آنها (به عنوان مثال، تعیین وقت ملاقات، پاسخگویی به تلفن، صورتحساب و سفارش لوازم)
 • کمک به ارائه مراقبت مستقیم از بیمار در تمام تخصص های دندانپزشکی، از جمله ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، پریودنتسی و جراحی دهان

دستیاری دندانپزشک شغلی مناسب خانم ها

    درآمد دستیاری دندانپزشک

شاید یکی از مواردی که برای فردی که علاقه مند به اشتغال به عنوان دستیار دندان پزشک می باشد مهم است، میزان درآمدی است که به طور ماهانه و یا روزانه می تواند کسب کند.با توجه به مطالبی که گفته شد شاید برای شما به خوبی روشن شده باشد که درآمد یک فرد با توجه به مهارتی که دارد می تواند بسیار متفاوت باشد.

برای مثال ممکن است در صورتی که شما تنها به سوالات مراجعان پاسخ می دهید و یا به دادن وقت به بیماران می پردازید، در مقایسه با کسی که مهارت های لازم را برای جرم گیری دندان و یا ارائه سایر خدمات دندان پزشکی دارد درآمد کمتری داشته باشید.

به طور کلی می توان عوامل متعددی را بر روی میزان درآمد فرد موثر دانست که با توافق صورت گرفته بین شما و دکتر دندان پزشک و یا کیلینک مربوطه متغیر خواهد بودبا این وجود تجربه و یا کیفیت کار شما هم از موثرترین فاکتورها در امکان دست یابی به موقعیت های شغلی با درآمد بیشتر محسوب می شود.

از سوی دیگر، برای دستیارانی که سعی دارند با بازاریابی محصولات و تجهیزات دندان پزشکی و یا از طریق جذب بیماران به کسب درآمد دست پیدا کنند درآمدی متناسب با تلاش خود خواهند داشت.پس فرصت را از دست نداده و همین الان در  دوره های دستیاری دندانپزشک شرکت کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !