041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

دوره آی سی دی ال چیست؟

ICDL نامی است که احتمالا این روزهای آن را زیاد می‌شوید. از آگهی‌های استخدامی گرفته تا تبلیغات برگزاری کلاس‌های کامپیوتر، ICDL کلمه‌ای است که در همه آن‌ها مشترک است. اگر برای شما هم سوال است که ICDL چیست؟ یا می‌خواهید با آن بیشتر آشنا شوید، این مقاله را از دست ندهید(دوره آی سی دی ال چیست؟).

ICDL چیست؟

ICDL مخفف (International Computer Driving License) گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر  است که به منظور ارتقای دانش عملی در مهارت های هفتگانه استفاده از کامپیوتر ارائه می شود.آموزش ICDL یک برنامه آموزشی است كه از سال 1997 و از سوي بنياد اروپايي هدايت مي شود. بطور كلي مدرك ICDL به عنوان يك مدرك بين المللي فناوري اطلاعات و ارتباطات شناخته مي شود(دوره آی سی دی ال چیست؟).

مدرك ICDL از طرف سازمان ها و ارگان های دولتي، انجمن هاي انفورماتيكي، شركت هاي تجاري و کسب و کارهای بزرگ و کوچک مختلف به عنوان مدرکی بر اثبات مهارت های کار با کامپیوتر شناخته می شود. احتمالا آگهی های استخدامی مختلفی را دیده اید که در آن های یکی از مهارت های مورد نیاز متقاضیان، مهارت ICDL و داشتن مدرک مهارت های هفتگانه ICDL است(دوره آی سی دی ال چیست؟).

دوره آی سی دی ال چیست؟

مهارت‌های هفتگانه ICDL چیست؟

معمولا آموزش  ICDL در تبریز را به 7 دسته کلی تقسیم بندی می کنند. این 7 مهارت را در زیر می بینید:

 • (IT) آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
 • (Windows) آشنایی با سیستم عامل ویندوز و نحوه کار با آن
 • (Word) آموزش استفاده از نرم افزار واژه پرداز
 • (Excel) آموزش استفاده از صفحه گسترده
 • (Access) آموزش استفاده از نرم افزار پایگاه داده‌ها
 • (PowerPoint) آموزش استفاده از نرم افزار ارائه مطلب
 • (Internet) آموزش مفاهیم اولیه اینترنت و ارتباطات

IT: یادگیری مفاهیم اولیه فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، شبکه های اطلاعاتی و رایانه.

Windows: آشنایی با ویندوز به عنوان یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین سیستم عامل ها. یادگیری استفاده از ویندوز، مدیریت فایل ها و فولدرها و یادگیری بخش های مختلف آن.

Word: واژه پرداز ورد، یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای مجموعه ماکروسافت آفیس Office است. در این بخش کاربران با برنامه ورد، نحوه استفاده از آن، نحوه تایپ، تنظیم و چاپ متون و اشکال مختلف را فرا می گیرند.

Excel: اکسل، یکی دیگر از نرم افزارهای مجموعه آفیس است. نرم افزار صفحه گسترده برای محاسبات عددی، حسابرسی، نمودار و استفاده از فرمول های ریاضی استفاده می شود. در این بخش کاربران با نحوه فرمول نویسی و محاسبات در اکسل آشنا خواهند شد.

Access: اکسس یکی از نرم افزارهای آفیس است که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. در این بخش کاربران نحوه ورود اطلاعات به پایگاه داده، مدیریت پایگاه داده، ساخت کوئری و پرسشنامه را فرا می گیرند.

PowerPoint: اگر دانشجو هستید احتمالا با این نرم افزار به خوبی آشنا هستید! یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ارائه مطالب پاورپوینت است. در این بخش کاربران با ساخت اسلاید ها و تنظیمات مختلف آن برای ارائه مطالب آشنا می شوند(دوره آی سی دی ال چیست؟).

Internet: در این بخش، کاربران با اینترنت، ارتباطات، جستجو در ایترنت و تنظیمات مختلف ویندوز و مرورگرها آشنا می شوند.

آموزشگاه کاسپین در این دوره موارد بالا را به شما کارآموزان ارائه می دهد (دوره آموزش icdl  در تبریز ).

دوره آی سی دی ال چیست؟

هدف از اجرای آی سی دی ال چیست؟

این دوره ۴ هدف اصلی را دنبال می‌کند که عبارت است از:

 • ارتقای سطح توانائی افراد در حوزه فناوری اطلاعات و استفاده از کامپیوتر
 • ارتقای سطح کارائی در شرکتها و موسسات.
 • ایجاد توانائی کارفرمایان در سرمایه گذاری در بخش IT
 • تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانائی کارمندان در محیط کار.

مزایای شرکت در دوره ICDL و اخذ مدرک

یادگیری مهارت های هفتگانه ICDL و اخذ مدرک آن مزایای زیادی به همراه دارد. آشنایی با کامپیوتر، کار با آن و یادگیری مهارت های مهم در کار با نرم افزار Office یکی از ملزومات زندگی در دنیای امروز است. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها هم برای استخدام نیرو، به دنبال افرادی هستند که مهارت های بالایی در کامپیوتر داشته باشند(دوره آی سی دی ال چیست؟).

شرکت در دوره ICDL و یادگیری مهارت های آن علاوه بر افراد مختلف، برای سازمان ها و ارگان ها نیز سودمند است. بالا بردن سطح دانش و مهارت کارمندان در این زمینه، می تواند به افزایش بهره وری سازمانی منجر شود(دوره آی سی دی ال چیست؟).

دوره آی سی دی ال چیست؟

5 دلیل یادگیری ای سی دی ال در تبریز

اگر به دنبال کار هستید و میخواهید در دفاتر دولتی و یا خصوصی به عنوان منشی و یا مسئول دفتر فعالیت کنید یادگیری icdl  برای شما بسایر مفید خواهد بود.

امروزه به دلیل گسترش تکنولوژی حتی برای خرید کردن از میوه فروشی دیگر نیازی ندارید که وقت زیادی را صرف رفتن به فروشگاه کنیدو میتوانید به راحتی از طریق اینترنت مایحتاج خود را فراهم کنید، به همین دلیل بلد بودن نحوه کار با کامپیوتر و اینترنت و یادگیری مهارت های هفتگانه کامپیوتر تاثیر بسزایی بر شما خواهد داشت.

حتی اگر بخواهید یک نامه و یا یک پروژه تحقیق را برای دانشگاه خود و یا شرکت دیگری بنویسید و ارسال کنید نیز نیاز به آموزش icdl  در تبریز خواهید داشت چرا که نامه نگاری با استفاده از نرم افزار ورد انجام پذیر است که شما بدون یادگیری آن و دانستن نحوه کار با این نرم افزار قادر به نوشتن نامه اداری خود نخواهید بود.

با یادگیری icdl حتی در خانه میتوانید درآمد زایی کنید، با نوشتن مقالات در نرم افزار ورد و همینطور ساخت ارائه با استفاده از نرم افزار پاورپوینت برای دانشجویان میتوانید از این راه کسب درآمد داشته باشید(دوره آی سی دی ال چیست؟).

داشتن مدرک icdl  و یادگیری icdl  یکی از مزایا برای استخدام می باشد، یعنی اگر شما بخواهید داخل یک شرکت معتبر استخدام شوید بلد بودن icdl  و همینطور مدرک آن میتواند برای شما مزایا محصوب شده و باعث افزایش حقوق و درآمد شما گردد(دوره آی سی دی ال چیست؟).

معرفی بهترین موسسه آموزشی دوره icdl در تبریز

آموزشگاه کاسپین در تبریز به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزش دوره ICDL شناخته می‌شود. این مرکز آموزشی با داشتن وسایل و تجهیزات مدرن، برنامه‌های آموزشی کارآمد و اساتید مجرب، برای دانشجویان بهترین تجربه آموزشی را فراهم می‌کند(دوره آی سی دی ال چیست؟).

در آموزشگاه کاسپین، آموزش دوره ICDL در تبریز به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. این دوره شامل ماژول‌های مختلفی است که با استفاده از روش‌های تدریس جذاب و کاربردی به شما امکان می‌دهد تا مهارت‌های لازم در حوزه فناوری اطلاعات را با اطمینان بیشتری به دست بیاورید.

مدرسان آموزشگاه کاسپین دارای تجربه و تخصص لازم در زمینه آموزش ICDL هستند و با استفاده از روش‌های تدریس مبتنی بر عمل و پروژه، شما را در یادگیری مهارت‌های عملی و کاربردی بهترین حالت ممکن قرار می‌دهند(دوره آی سی دی ال چیست؟).

علاوه بر این، آموزشگاه کاسپین با ارائه محیطی دوستانه و مساعد، به شما امکان می‌دهد تا در یک فضای آموزشی مثبت و همراه با هم‌دانشجویان، مهارت‌های خود را تقویت کنید.در نهایت، آموزشگاه کاسپین به عنوان یک مرکز معتبر آموزشی، دارای گواهینامه معتبر برای دوره‌های ICDL می‌باشد. این گواهینامه شما را قادر می‌سازد تا مهارت‌های خود را به رسمیت بشناسانید و در محیط کار و شغلی خود از آن استفاده کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !