041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

دوره حضوری کمک های اولیه در آموزشگاه کاسپین در تبریز

در دوره آموزش امداد و کمک های اولیه در تبریز شما با اصول ایمنی و قانونی در کمک های اولیه به طور کامل آشنا خواهید شد و روش های مواجهه با مصدوم و احیای قلبی ریوی یا cpr را با جزئیات فرا خواهید گرفت.این دوره به صورت کاملا کاربردی و عملی برگزار شده و شما در انتهای دوره می توانید با مهارت های کسب شده مانع از مرگ و بدتر شدن حال مصدوم شوید و می توانید عوارض ناشی از آسیب را تا رسیدن نیروی امدادگر کاهش دهید.

کمک های اولیه و فوریت های پزشکی شامل کمک رسانی به جراحت ها و حمایت اولیه بیمار می باشد. به طور کلی ممکن است در هر لحظه، کسی در اطراف تان دچار آسیب یا بیماری شود. در این صورت شما با داشتن مهارت و دانش لازم در زمینه کمک های اولیه و فوریت های پزشکی، می توانید جلوی بدتر شدن یک اتفاق ناچیز را بگیرید و یا حتی ممکن است با انجام عملیات فوریت پزشکی، جان یک انسان را نجات دهید.

از این رو به شما توصیه می کنیم یادگیری و آموزش دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی را از اولویت های زندگی خود قرار دهید. دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی یکی از پرمخاطب ترین دوره های آموزشگاه کاسپین در تبریز می باشد. در واقع هنرجویان با شرکت در این دوره با تمامی مباحث مربوطه، هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی آشنا خواهند شد. در این میان لازم است بدانید که دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی (کلاس کمک های اولیه) هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری (آفلاین) برگزار می شود .

دوره حضوری کمک های اولیه در آموزشگاه کاسپین در تبریز

سرفصل های دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

•           اصول کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

•           سوختگی

•           شکستگی

•           احیای قلبی و ریوی

•           مصمومیت ها

•           انواع خونریزی ها

•           حمل مصدوم

•           کنترل علائم حیاتی

•           تزریقات و پانسمان

•           خونگیری و سرم

هدف یادگیری کمک های اولیه

  • حفاظت از جان بیماران یا مصدومان پیش از رسیدن به مراکز درمانی
  • جلوگیری از پیشروی و زیاد شدن ضایعات
  • کمک رسانی به بیمار به منظور بهبود وضعیت او
  • حفاظت از ایمنی و سلامت فرد
  • جلوگیری از آسیب رسیدن به بیماران با انجام اقدامات نادرست
  • کاهش درد و رنج فرد آسیب دیده تا زمان دستیابی به امکانات گسترده درمانی

بازار کار و موقعیت های شغلی کمک های اولیه

از آنجایی که امروزه آمار مرگ و میر و بیماری ها افزایش یافته است. از این رو می توان گفت که اهمیت مهارت های مربوط به آموزش فوریت های پزشکی و کمک های اولیه در تبریز روز به روز افزایش می یابد. در واقع افراد با کسب دانش و مهارت ها و آموزش تخصصی کمک های اولیه و دریافت مدرک کمک اولیه می توانند به راحتی وارد بازار کار این حرفه شده و موقعیت های شغلی متنوعی را برای خود ایجاد کنند.

به طور کلی لازم است بدانید که در صورت برخورداری از مهارت های تخصصی کمک های اولیه، می توانید فرصت های شغلی متنوعی را از فعالیت در مرکز اورژانس بیمارستان‌ ها، کار در آمبولانس‌ های خصوصی، کار در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌ های پزشکی و ….. برای خود ایجاد کنید.

چرا که فوریت های پزشکی با بازار کار پررونقی برخوردار می باشد. افراد علاقه مند به این دوره ها می توانند با گذراندن دوره های آموزشی و کسب توانایی های لازم و اخذ مدرک این دوره برای ورود به شغل در مراکز فوریت های پزشکی اقدام نمایند.برای پاسخ به پرسش مدرک فوریت های پزشکی به چه دردی میخوره ؟

باید عرض شود که افراد بعد از گذراندن این دوره می توانند در مراکز فوریت های پزشکی اورژانس مشغول کار شوند .همچنین می توانند در بعد از کسب مهارت های لازم و ارتقای شغلی به رده های نظارتی و مدیریتی دست پیدا نمایند.

تجهیزات لازم دوره‌ تزریقات

یکی از روش های استفاده از دارو، تزریق دارو به بدن می باشد. دوره‌ تزریقات شامل انواع؛ زیر جلدی، درون جلدی، وریدی و عضلانی است. متصدی تزریقات، قبل از انجام تزریق باید مواردی مثل؛ داروی مدنظر، نوع دارو، دز دارو، بافت هدف، سن فرد و حساسیت های احتمالی را ارزیابی و بررسی نماید. بررسی این نکات از اتفاقات و صدماتی چون خونریزی، آبسه کردن، بریدگی رگ، عفونت و ورم جلوگیری می‌نماید.

لوازم مورد نیاز در دوره‌ برگزار شده شامل سرنگ، سوزن، شریان بند، گاز تمیز، آمپول نوروبیون، سرم مخصوص تزریق، چسب مخصوص تزریقات، پنبه ی بهداشتی، بتادین و پد الکلی می باشد. در زیر مختصری با هر کدام از این تجهیزات آشنا می شویم.

سرنگ: سرنگها معمولا در حجم های کوچک 2، 3 ،4 و 5 میلی لیتر و جنس های شیشه ای و پلاستیکی و یکبار مصرف قابل استفاده می باشند.
سوزن سرنگ: سوزن، بخش نوک تیز سرنگ می باشد که وظیفه ی انتقال دارو به داخل سرنگ و سپس تزریق دارو به بدن فرد را بر عهده دارد.سوزن ها در اندازه های متفاوت به همراه سرنگ ها بسته بندی شده اند.

آمپول ها: داروهایی که درون پوکه های شیشه ای جهت تزریق استفاده می‌شوند، آمپول هستند.
ویال ها: دارو یا واکسن هایی که به صورت جامد یا مایع در محفظه های کوچک 1 تا 10 میلی لیتری قرار دارند، ویال نامیده می‌شوند. ویال ها اکثرا جهت تزریق عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمیز و استریل بودن تمام وسایل تزریقات، از الزامات کار محسوب می‌شود.

اما برای یادگیری همه ی آن ها ابتدا شما باید دوره های کمک های اولیه را بگذرانید پس از اتمام به راحتی میتوانید تزیقات انجام دهید حتی به صورت تخصصی و شما در بهترین آموزشگاه کاسپین تبریز به این تخصص دست میابید

دوره حضوری کمک های اولیه در آموزشگاه کاسپین در تبریز

مدرک فنی حرفه ای کمک های اولیه

مدرک دوره های آموزشگاه کاسپین در تبریز  قابل ترجمه رسمی مورد تایید سازمان فنی حرفه ای می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی میباشد. به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانش پذیر قرار گیرد. همچنین دانش پذیران می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسه اخذ نمایند.

آموزشگاه کاسپین در تبریز با برگزاری دوره آموزش امداد و کمک های اولیه با آموزش اصول و تکنیک های مدرن کمک های اولیه در جهت پیشرفت کشور گامی مثبت برداشته است.(دوره حضوری کمک های اولیه در آموزشگاه کاسپین در تبریز )

مخاطبین دوره کمک های اولیه در تبریز

  • تمامی افرادی که در منزل به همراه پدر و مادر زندگی میکنند.
  • افرادی که از سالمندان نگهداری میکنند.
  • پرسنل آسایشگاه ها و اقامتگاه های سالمندان
  • دوره آموزش کمکهای اولیه پیش نیاز ندارد.

بهترین آموزشگاه دوره کمک های اولیه در تبریز

در صورتی که قصد دارید نسبت به یادگیری کمک های اولیه و فوریت های پزشکی اقدام کنید، در اولین گام به شما توصیه می کنیم در دوره های کمک های اولیه شرکت کنید. در این میان لازم است بدانید که آموزشگاه کاسپین در تبریز در تبریز یکی از بهترین آموزشگاه کمک های اولیه و فوریت های پزشکی می باشد که در صورت گذراندن به کمک های اولیه آشنا شده و می توانید با دریافت مدرک دوزبانه و بین المللی ، راحت تر وارد بازار کار این حرفه شوید.(دوره حضوری کمک های اولیه در آموزشگاه کاسپین در تبریز )

درباره این مطلب نظر دهید !