041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی

در یک دنیای ایده آل ، اتوکلاوهای آزمایشگاهی همیشه و دقیقاً مطابق هدف کار می کنند. متأسفانه، همواره مسائل و خرابی هایی برای دستگاه می تواند پیش بیاید که کلید حل آنها دانستن این است که به دنبال چه چیزی بگردیم(عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی).

کاربران اتوکلاو توانایی شخصی سازی چرخه های استریل کردن را بر اساس تعدادی پارامتر از جمله دمای استریل سازی  دارند. بدین شکل که اگر اتوکلاو نتواند در مدت زمان اجرای چرخه استریل سازی به دمای تعیین شده برسد، این چرخه را متوقف می کند یا زنگ خطر را به صدا در می آورد(عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی).

💎 ویژه بازارکار کاملا عملی ویژه بازارکار و پروژه محور
💲 تخفیف ویژه ویژه دانشجویان
📞 تماس ۰۴۱-۴۱۶۴
⏱ پشتیبانی آموزشی ۰۹۳۶۱۳۶۴۱۶۴
⭐ بروزرسانی تازه ترين سرفصل هاي فني حرفه اي
🎯 نحوه ثبت نام و رزرو حضوری – تلفنی – اینترنتی

مشکلات رایج اتوکلاو دندانپزشکی

قیمت خرید اتوکلاو دندانپزشکی برای مطب های  آموزش دندانپزشکی در تبریز و کلینیک ها بسیار زیاد است.با توجه به این موضوع قیمت تعمیر اتوکلاو دندانپزشکی را از هر جهت به صرفه تر کرده است. البته برای تعمیر اتوکلاو دندانپزشکی، باید از روش های تخصصی و اصولی استفاده کرد. حتی در صورت نیاز به تعویض قطعات، لازم است که قطعات اورجینال یا باکیفیت انتخاب شوند تا دوباره دچار خرابی و نقص عملکرد، نگردند.

عیب یابی دقیق و دلیل بروز مشکل در اتوکلاو دندانپزشکی، از جمله اقدامات دیگری است که باید به صورت تخصصی انجام شود؛ اما برای درک بهتر از مشکلات رایج و دلایل بروز خرابی در این دستگاه با ما همراه باشید.

عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی

عیب های رایج اتوکلاو

بخار و کیفیت آب

کنتاکتورها

تله بخار

سوپاپ‌‌های ایمنی

کنترل‌ها

پمپ خلاء (فقط واحدهای پیش از خلاء)

بخار و کیفیت آب: مهمترین تأثیرات رادر عیب یابی دستگاه اتوکلاو دارند. اطمینان از این كه تجهیزات از بخار اشباع ‌شده با خشكی قابل‌ قبول و سطح ذرات تغذیه می‌شوند،بسیار مهم است. ذرات می‌توانند به دریچه‌‌ها صدمه بزنند و باعث شوند تله‌های بخار زودرس خراب نشوند.

کیفیت آب: این مورد نیزدر عیب یابی دستگاه اتوکلاو بسیار مهم است. آب سخت به شکل کربنات کلسیم می‌تواند باعث ایجاد پوسته پوسته شدن عناصر گرمایش، لوله‌کشی اجزاء و سطوح ضد عفونی‌کننده شود. ساخت مقیاس باعث کاهش قابل توجهی کارآیی عناصر گرمایش می‌شود – این امر باعث می‌شود تا قطعات سخت‌تر کار کنند و امید به زندگی را کاهش دهند. کلریدهای موجود در منبع آب حتی به فولاد ضدزنگ با کیفیت بالا آسیب می‌رسانند و می‌توانند منجر به خوردگی، گودبرداری و سایر آسیب‌های فلز شوند.

کنتاکتورها: اساساً رله‌‌های الکتریکی آمپر هستند و در استریلیزر های مجهز به ژنراتور بخار برقی و پمپ‌‌های حلقه مایع استفاده می‌شوند. روشن و خاموش کردن ولتاژ بالا یک عملکرد بسیار خواستار است و باعث سایش قابل‌توجه در کنتاکتورها می‌شود. حتما اطمینان حاصل شود که همه سیم‌های با ولتاژ بالا بطور دوره‌ای سفت می‌شوند زیرا دوچرخه‌سواری حرارتی باعث شل‌شدن آنها به مرور می‌شود. باید در فواصل زمانی منظم بررسی شوند.

تله‌‌ های بخار: به شدت به کیفیت سیستم تحویل بخار و عدم وجود آوار بستگی دارد. برای بخار مجهز به تأسیسات، یک برنامه بازرسی تله بخار باید فراتر از استریلایزر باشد تا تمام تله‌‌های برگشت به دیگ را شامل شود. اگرچه انواع مختلفی از تله‌ها می‌توانند در سیستم تحویل بخار / اتوکلاو بخار مورد استفاده قرار گیرند، اما همه آنها همان عملکرد را از بین می‌برند.

سوپاپ ‌‌های ایمنی: مطابق با استانداردهای مخازن تحت فشار ASME، شیرهای ایمنی کالیبره می‌شوند و بسته به تولید کننده استریلیزر، برابر یا حداکثر فشار کار مجاز هستند. MAWP در صفحه کشتی رگ نشان داده می‌شود که به وضوح در جایی در قسمت بیرونی کشتی قرار دارد. در صورت عدم موفقیت کلیه کنترل‌‌های الکترونیکی، این وسیله نقلیه نهایی ایمن برای خرابی فشار است. بنابراین ضروری است که شیر ایمنی مورد بازرسی، آزمایش و تأیید قرار گیرد تا در شرایط کار مناسب و براساس توصیه سازنده استریلیزر و / یا شیرآلات و همچنین آژانس‌‌های بازرسی و بیمه محلی باشد. معمولاً بازرسی و آزمایش دریچه‌‌های ایمنی به طور مرتب انجام می‌شود.

کنترل‌ها: به خصوص، کنترل‌های PLC ثابت شده است که در صنایع و محیط‌های مختلف بسیار قابل اعتماد هستند. اگرچه دستگاه‌ها متفاوت هستند، در بیشتر موارد باتری پشتیبان باید هر 3-5 سال یکبار تعویض شود تا از بین رفتن حافظه یا برنامه جلوگیری شود. اتصالات الکتریکی باید پوشانده شود یا داخل محفظه باشد تا از تماس مستقیم با آب، بخار (در هنگام باز شدن درب) یا بخار ناشی از تخلیه یا سایر وسایل در همان منطقه جلوگیری شود.

پمپ‌‌های خلاء: باید طول عمر اتوکلاو بخار را دوام بیاورد. آب سخت می‌تواند باعث ایجاد سازگاری در پمپ شود و باعث کاهش راندمان و فشار بیشتر موتور و پروانه شود. این امکان وجود دارد که هنگام عیب‌یابی دستگاه اتوکلاو، پروانه توسط زباله‌هایی که از داخل کنه عبور می‌کند و پروانه می‌تواند نامتعادل شود، سست شود. کالاهای جامد مانند ملافه‌‌های حیوانات را کنترل کنید که از طریق تخلیه با اطمینان از تمیز بودن و تخلیه چاهک فاضلاب محفظه، کنترل شود.

عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی

بهترین موسسه آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در تبریز

آموزشگاه کاسپین در تبریز به عنوان یکی از مراکز آموزش حرفه‌ای معتبر فعالیت می‌کند و دوره‌ آموزش تعمیرات دندانپزشکی در تبریز را ارائه می‌دهد. این آموزشگاه با هدف آموزش مهارت‌ها و دانش‌های لازم برای تعمیرات و نگهداری تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، به دانشجویان و علاقمندان این حوزه فرصتی را برای یادگیری حرفه‌ای و کسب مهارت‌های عملی ارائه می‌دهد(عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی).

در آموزشگاه کاسپین، دوره‌های آموزشی در زمینه تعمیرات پزشکی و دندانپزشکی شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. آموزش تعمیر تجهیزات پزشکی در تبریز: این دوره شامل آموزش مفاهیم و اصول تعمیرات تجهیزات پزشکی، شناسایی و تشخیص خرابی‌های شایع در تجهیزات پزشکی، تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی الکترونیکی و مکانیکی، تست و آزمایش تجهیزات پزشکی و سایر مباحث مرتبط است. این دوره با استفاده از روش‌های عملی و تمرینات عملی، به شما مهارت‌های لازم برای تعمیر تجهیزات پزشکی را آموزش می‌دهد(عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی).
  2. آموزش تعمیرات دندانپزشکی در تبریز: این دوره شامل آموزش مهارت‌های تعمیراتی و نگهداری تجهیزات و وسایل دندانپزشکی می‌باشد. در این دوره، به شما آموزش داده می‌شود که چگونه تجهیزات دندانپزشکی را تعمیر کنید، عیب‌یابی و رفع مشکلات شایع در تجهیزات دندانپزشکی آموزش می دهد.

عیوب رایج اتوکلاو دندانپزشکی

درباره این مطلب نظر دهید !