041-4164 ircas.ir@gmail.com تایم کاری : شنبه تا پنج شنبه تبریز-خ آزادی-بعد روگذر ابوریحان

دریافت کارت مربیگری در تبریز

مربیگری را باید مهم ترین مبحثی دانست که شور و هیجان و اشتیاق را برای انجام فعالیت های ورزشی در افراد به وجود می آورد. هیچگاه نباید مربیگری یا همان Coaching را با سایر موارد همچون مشاوره و روش های درمانی اشتباه بگیرید. مربیان هیچ اهمیتی نمی دهند که فرد چگونه به موقعیت فعلی خود دست یافته است. آن چیزی که برای آنها اهمیت دارد، خواسته او برای آینده است. در مربی گری به تمرکز بر روی نقاط قوت فرد تاکید می شود. همچنین در تلاش است تا از تفکرات دقیق، معلومات و حتی ایده ها و اهداف فرد در راستای ایجاد تغییرات کاربردی، حمایت های لازم را به عمل آورد.

چگونه کارت مربگیری دریافت کنیم؟

اصطلاح پداگوژی به معنای مطالعه روش های مختلف تدریس است.این تعریف گسترده جنبه‌های مختلفی تدریس را در بر می‌گیرد. سه بخش اصلی پداگوژی شامل استفاده از سبک‌های مختلف تدریس، بررسی میزان بازخورد این روش ها و نهایتا ارزیابی نتایج حاصله است.

در واقع مربی با استفاده از اصول پداگوژی بر این موضوع متمرکز است که از چه راه هایی می توان دانش آموزان را به چالش کشید و آنها را در مسیر یادگیری هدایت کرد تا بر دانش مورد نیاز خود تسلط پیدا کنند. امروزه شاهد پیشرفت های چشمگیر در حوزه تکنولوژی های مختلف هستیم که لازم است فرآیند آموزش نیز برای آماده سازی افراد متخصص هماهنگ با این شرایط همسو شود. مربی با به کارگیری بروزترین و پیشرفته ترین اصول آموزشی به شاگرادان کمک می کند تا  از نظر تحصیلی پیشرفت کنند و مهارت مورد نیاز برای پیشرفت و برخورداری از یک زندگی با کیفیت را بدست آورند.

دریافت کارت مربیگری در تبریز

مزایای دریافت مدرک مربیگری

افردی که موفق به کسب مدرک مربی گری برای مثال دوره آموزش پداگوژی در آموزشگاه کاسپین می شوند از مزایای بیشمار این مدرک بهره مند خواهند شد از جمله:

از آنجایی که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارتباط تنگاتنگی با سازمان جهان کار دارد کلیه مدارک مهارت صادر شده از سوی این سازمان، مورد تایید سازمان جهانی کار است. بنابراین این مدارک از اعتبار بین المللی برخوردار هستند و در کلیه کشورهای جهان قابل ترجمه و استعلام خواهند بود. این موضوع یک مزیت بزرگ برای افرادی به حساب می آید که به دنبال مهاجرت کاری به سایرکشورهای جهان هستند.

امکان اشتغال و کسب درآمد درحوزه کاری مورد علاقه نیز یکی دیگر از مزایای دریافت مدرک مربی گری فنی و حرفه ای است که دوره های آموزشی آن در آموزشگاه کاسپین آموزش داده می شود.

در چه رشته‌هایی می توان برای دریافت مدرک مربی گری اقدام کرد؟

رشته های مهارتی که تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای (IVTO) برگزار می شوند بسیار متنوع هستند و برای کلیه این رشته ها امکان دریافت کارت مربی گری وجود دارد.

برای دریافت مدرک مربی گری چه اقداماتی لازم است؟

 • فردی که تمایل دارد به عنوان مربی مشغول به فعالیت شود باید مراحل زیر را پشت سربگذارد
 • تخصص در حوزه ای که قصد تدریس و آموزش در آن را دارد
 • سپری کردن دوره آموزشی مربی گری یا پداگوژی در رشته مربوطه
 • شرکت در آزمون مربی گری
 • کسب نمره قبولی در آزمون تئوری و عملی
 • دریافت مدرک پداگوژی
 • ابلاغ کارت مربیگری از سوی آموزشگاه

البته قوانین شرکت در دوره های مربی گری ممکن است هر ساله تغییرات اندکی داشته باشد که از طریق سایت سازمان فنی و حرفه ای قابل پیگیری است.

روش برگزاری کلاس های مربی گری

این کلاس ها معمولا در آموزشگاه های فنی و حرفه ای به دو روش حضوری و آنلاین برگزار می شود. البته در برخی از رشته ها لازم است فراگیران، علاوه برکلاس های آنلاین در تعدادی از کلاس های حضوری نیز شرکت کنند. این موضوع براساس نوع رشته و مهارت مورد نظر متفاوت است.

یک مربی فنی و حرفه‌ای باید چه توانمندی‌هایی داشته باشد؟

برای این که مربی بازده مناسبی در فرآیند تدریس داشته باشد به توانایی های زیر نیاز دارد:

 • آشنایی با انواع روش های آموزش در رشته موردنظر
 • برنامه ریزی آموزشی برای مراحل انتقال مفاهیم به فراگیران
 • تسلط و مهارت در استفاده از امکانات کمک آموزشی
 • استفاده از اصول تدریس به صورت شفاهی و عملی
 • استفاده از روش های مناسب برای ارزیابی دانش فراگیران
 • شناخت کافی از کلیه آزمون های فنی و حرفه ای و مراحل آنها
 • توانایی طراحی آزمون های مناسب برای تشخیص توانایی های کاربران

مربیگری آموزشگاه فنی و حرفه ای

شغل مربیگری که در آموزشگاه کاسپین به مجموعه ای از وظایف و توانمندی های خاص که از یک مربی در سطح مورد نظر انتظار می رود اطلاق می شود. در حرفه پداگوژی عمومی حداقل توانمندی های آموزشی و حرفه ای، رفتارهای عاطفی و مهارت های غیر فنی و اخلاق حرفه ای از مربیان دوره آموزش استاندارد فنی و حرفه ای انتظار می رود. مربی آموزشگاه باید شایستگی و توانایی انجام کار در محیط ها و شرایط گوناگون را به طور موثر و کارا برابر استاندارد سازمان فنی حرفه ای داشته باشد. مربیگری آموزشگاه فنی و حرفه ای شامل بکارگیری روش ها و فنون تدریس یا پداگوژی، بررسی و بکارگیری اهداف آموزش های فنی و حرفه ای، برنامه ریزی آموزشی، تهیه و تنظیم طرح درس، بکارگیری وسایل کمک آموزشی، اجرای دوره های آموزشی، سنجش و ارزیابی می باشد.

اخذ کارت مربیگری آموزشگاه

طبق دستورالعمل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گذراندن دوره مربی گری آموزشگاه جهت دریافت کارت مربی گری و تدریس در آموزشگاه کاسپین در تبریز از الزامیست. علاقمندان شغل مربیگری و تدریس پس از گذراندن دوره آموزشی پداگوژی و قبولی در آزمون مربیگری یا همان پداگوژی می توانند اقدام به اخذ کارت مربیگری آموزشگاه مرتبط با تحصیلات و تخصص خود نموده و بعنوان مربی و مدرس آموزشگاه های فنی و حرفه ای فعالیت نمایند.

درباره این مطلب نظر دهید !